Вироби із дріжджового тіста

БУЛОЧКА ДОМАШНЯ
Борошно 3377 г, дріжджі 85г, масло вершкове 743 г, цукор-пісок 550 г, сіль ЗО г, вода 1470 г. жир для змащування листів 25 г, яйця для змащува­ння виробів 2 шт., цукор для посипання 160 г. Вихід 100 шт. по 50 г.
Дріжджове тісто готують опарним способом. Готове тісто розважують на шматки масою по 570 г. Кожен шматок закачують у довгий рівнин джгут і ділять на 10 однакових частин. Шматочки тіста масою по 57 г (масу загото­вок з тіста уточнюють на вагах) підкачують, надаючи форми кульок і викла­дають на лист, змащений жиром, на відстані 8—10 см одна від одної. Після цього лист ставлять у тепле вологе місце для розстоювання протягом 35—40 хв.
За 5—10 хв. до випікання булочки рівномірно змащують яйцем за допомогою пе­нзлика, осипають цукром і випікають ігри температурі 230 0С протягом 10—12 хв.
Вимоги до якості: булочки круглої форми: поверхня блискуча, рівномірно зарум'янена і посипана цукром: тісто добре пропечене, консистенція дрібно-пориста; смак солодкий.
БУЛОЧКА З ПОВИДЛОМ
Дріжджове тісто 6800 г. повидло 1200 г, яйця для змащування 103 г, жир для змащування листів 20 г, крихти для оздоблення 400 г, пудра для посипання 80 г.
Для борошняної крихти : борошно 200 г. масло вершкове 100 г. цукровий пісок 100 г. Вихід 100 шт. по 75 г.                                                   
 
 
З тіста, приготовленого безопарним способом, формують кульки, які після розстоювання протягом 5—8 хв. розкачують на круглі заготовки. На середину заготовки кладуть начинку з повидла, закачують у вигляді кульки і рубцем донизу кладуть на змащений жиром лист для розстоювання. За 10 хв. до випікання булочки змащують яйцем і посипають борошняними крихтами,які готують шляхом переміщування і розтирання борошна разом з цукром і маслом. Випікають булочки ари температурі 230—240'С протягом 12—13 хв. Після випікання і охолодження булочки посипають цукровою пудрою.
Вимоги до якості: форма кругла; поверхня посипана крихтами і цукровою пудрою; консистенція дрібнопориста, пружна; смак приємний, солодкий.

Вироби, смажені у фритюрі
Смажать у фритюрі вироби з дріжджового тіста з не­великим вмістом здоби і значно рідшої консистенції, ніж для ви­печених виробів.
Смаження у фритюрі здійснюють, повністю занурюючи вироби у жир, попередньо нагрітий до температури 160—180°С. Під час смаження утворюється підсмажена шкірочка одночасно по всій поверхні виробу. Жиру беруть у 4—6 разів більше за масу одно­часно смажених виробів. Для фритюру краще брати такі суміші: рафінованої олії (40 %), смальцю (30 %) і яловичого жиру (30 %); гідрожир; рослинний жир; а також суміш гідрожиру (50 %) і рос­линної рафінованої олії (50 %). Для смаження використовують спеціальні автомати, електросковороди, електрофритюрниці з ав­томатичним регулюванням температури. Забороняється викорис­товувати для смаження у фритюрі наплитний посуд, оскільки під час смаження на плиті найвища температура жиру буде у нижній частині біля дна посуду і часточки тіста, що потраплять у жир, миттєво згоратимуть, забруднюючи його. Небажано смажити на самій рослинній олії, оскільки вона має низьку температуру димоутворення і швидко починає диміти.
Під час смаження жир зазнає суттєвих змін. Після тривалого використання жир набуває темного кольору, в'язкої, тягучої кон­систенції, гіркого присмаку. Це зумовлено високою температурою смаження, тривалістю нагрівання, забрудненням жиру частинками продукту, які при високих температурах згорають. Внаслідок цього в жирі накопичуються продукти гідролізу і окислення, шкідливі для організму людини. Якість фритюру контролює лабораторія, яка спостерігає за вмістом продуктів термічного окислення (вміст цих продуктів не повинен перевищувати 1 %).
Вироби, призначені для смаження у фритюрі, не обкачують у борошні, щоб запобігти забруднення фритюру. Руки й інвентар змащують олією, фритюр періодично проціджують і доливають свіжий. Жир, призначений для смаження, повільно нагрівають до температури 170-180°С. Про те, що жир нагрівся до потрібної температури, свідчить сигнальна лампочка на електрообладнанні. Якщо сигнальна лампочка відсутня, то нагрівання жиру визнача­ють таким чином: добре розігрітий жир ледь потріскує (говорять, що жир накалився); можна кинути у жир маленький шматочок тіста у добре розі і розігрітому жирі тяго одразу підіймається   на поверхню Не можна перегрівати жир. Коли над його поверхнею з'являється синюватий димок (починається процес димоутворення) в жирі відбувається незворотний процес розкладу, внаслідок чои6 утворюються канцерогенні речовини, які негативно впливають на організм людини.
Після смаження протягом 4—5 год. фритюрний жир можна повторно використовувати, попереднього очистивши його. Для цього жир охолоджують, відстоюють і фільтрують. Якщо для сма­ження використовують тверді жири (кулінарний, гідрожир, фритюрний жир. свинячий і яловичий жир), фритюр охолоджують до температури 70—80 0С, змішують з холодною водою і залишають дія відстоювання. При цьому всі домішки, що містив фритюрний жир, осядуть на дно. а чистий жир збереться над водою. Коли жир на поверхні захолоне, його акуратно збирають і використовують для подальшого смаження виробів. Через 40 год. безперервної роботи фритюрниці жир стає не придатним дія подальшого використання.
ПИРІЖКИ СМАЖЕНІ
Борошно 3100г, цукор-пісок 200 г, маргарин вершковий 250 г, сіль 35г, яйця 350 г. дріжджі 190 г. вода 1900 /. Маса тіста 5700 г. Начинка 2500г або повидло 1800 г, олія рослинна для розбирання тіста і змащування листів 25г. жир для смаження, виробів 600 г. Вихід 100 шт. по 75 і.
Дріжджове тісто для пиріжків готують безопарним способом слабкої консистенції. Готове тісто охолоджують до Ю'С, щоб воно по перекисло під час розбирання. Шматки тіста .масою 570 г розкачують у джгут завтовшки 3—4 см. нарізають на шматочки масою по 57 г підкачують у кульки і кладуть на листи, змащені жиром, на відстані 4-5 см одна від одної.
Через 5 хв. кульки перевертають на інший бік і розкачують круглі заготовки завтовшки 4—5 мм. На середину кожної заготовки кладуть на­чинку, тісто згинають навпіл, з'єднують і ретельно защипують краї, надаючи форми півмісяця. Пиріжки залишають на 20 -30 хв. для розстоювання, потім кожний пиріжок ледь розтягують руками і кладуть смажити у фритюр.
Закладати вироби у гарячий фритюр необхідно обережно. рухом віл себе, підкислою стороною донизу.
Коли нижня сторона зарум'яниться, пиріжки акуратно перевертають дру­гою сто|юною і продовжують смажити до утворення на поверхні золотистої шкірочки. Готові вироби виймають шумівкою і залишають на ситі для сті­кання жиру.
Вимоги до якості: форма видовжена, із загостреними або тупими кіпцями: поверхня рівномірно зарум'янена, без підгорілих місць, розривів і оголення начинки: на розрізі: виріб добре пропечений, без ознак закальцю: пористість рівномірна, допускаються незначні підшкіркові здуття: м'якушка еластична, після легкого натискання відновлює початкову с|юрму: смак і запах, властиві пиріжкам з даною начинкою, не допускається присмак згірклого жиру, інші сторонні присмаки і запахи.
ВЕРГУНИ
Борошно 6345 г., цукор 635 г., меланж 2549 г., дріжджі 125 г., жир для смаження виробів 2855 г., цукрова пудра для посипання 635 г. Вихід 1000 г.
Меланж змішують з цукром, суміш нагрівають до температури 35— 4 0С долають розведені в частині меланжу дріжджі п борошно (1/3 норми)- Всі компоненти перемішують і одержане рідке тісто кладуть на 1 гол. для бро­діння. Потім додають решту борошна, замішують тісто тугої консистенції іі залишають для розстоювання протягом 30 хв. Тісто розкачують шаром за­втовшки 1 мм і. за допомогою ножа чи виїмок. налають йому форми ромбів, плетінок, бантиків тощо.
Найчастіше вергунам падають ромбоподібної форми. Для цього тісто роз­качують шаром завтовшки 1—2 мм. нарізають спочатку на смужки завшир­шки 4—5 см. а потім — на ромби. По центру кожного ромба вздовж, але не до кінця роблять розріз, через який перетягують один кінець заготовки. Сформовані вироби одразу обсмажують, оскільки після розстоювання вони втрачають свої хрусткі властивості.
Щоб надати виробам форми троянди, тісто перед розстоюванням ділять на 10 частин, кожну підкачують у кулю, а потім тоненько розкачують. нада­ючи округлої форми. На кожній округлій заготовці роблять 6-7 паралельних розрізів, не доводячи їх до країв. Надрізані смужки, починаючи з середини, перетягують з однієї сторони на іншу так, щоб посередині утворився отвір. Вироби обсмажують у фритюрі, як і пиріжки. Вибирають на сито, лають стекти жиру і посипають цукровою пудрою.
Вимоги до якості: ферма виробів різноманітна; колір від жовтого до світло-коричневого, вироби хрусткі, зверху рівномірно постійні цукровою пудрою.


 

Веб-довідник "Майстер-кондитер" Template by Ipietoon Cute Blog Design and Homestay Bukit Gambang

Blogger Templates