Горіхи і мак

Горіхоплідні — плоди, які мають дерев'янисту шкара­лупу та їстівне ядро. Залежно від будови їх поділяють на справжні й кістянкові. До справжніх належать дикорослий лісовий горіх — ліщина і його культурний різновид фундук; до кістянкових — во­лоський та кедровий горіхи, мигдаль, фісташки. Умовно до горіхоплідних відносять також арахіс — плід однолітньої рослини бобових, який росте і достигає в землі, потім його викопують, ми­ють, висушують і підсмажують.
Ядра горіхів містять 40—70 % жирів, які легко засвоюються, оскільки мають ненасичені жирні кислоти, білки (18—25 %), міне­ральні речовини (до 3 %) у вигляді солей калію, магнію, кобальту, заліза, марганцю, небагато вітамінів С, А, групи В і до 3,5 % кліт­ковини. Горіхи широко використовують у виробництві борошня­них кондитерських виробів, їх додають у тісто і креми, ними обсипають поверхню тортів, тістечок, булочок.
Фундук і ліщина надходять до кондитерських цехів без шкара­лупи. Кращі смакові якості вони набувають при обсмажуванні, для чого їх кілька хвилин витримують у жаровій шафі.
Мигдаль буває двох видів; гіркий, що має сильний аромат, і солодкий — менш ароматний. Завдяки вмісту синильної кислоти і гіркому смаку кількість гіркого мигдалю не повинна перевищувати 4 % загальної маси. Ядра мигдалю використовують, не звіль­няючи від оболонки. Якщо виникає необхідність її видалити, то мигдаль занурюють на кілька хвилин у окріп.
Волоські горіхи використовують для приготування начинок, оз­доблення тортів.
Арахіс надходить без оболонок, перед використанням його під­смажують, використовують для приготування різноманітних тор­тів, тістечок, булочок тощо.
Кешью — горішки, які ростуть у тропічних країнах, мають при­ємний солодкуватий смак. Використовуються для приготування тіста і для оздоблення виробів.
Фісташки мають яскраво-зелене забарвлення і приємний солодкуватий смак. Використовують у подрібненому вигляді для посипання тістечок і тортів.
За якістю горіхи поділяють на гатунки: фундук і волоські — на вищий, 1-й і 2-й; ліщину — на 1-й і 2-й; мигдаль — на вищий і 1-й.
Горіхи вищого і 1-го гатунків повинні бути цілими, звільне­ними від зовнішньої оболонки, стиглими, чистими, з рівномірним забарвленням шкаралупи. Ядра вкриті шкіркою різних відтінків від світло—коричневого до коричневого кольору, на зламі — від білого до кремового, без сторонніх запахів і присмаків. У 2-го га­тунку допускаються горіхи різних помологічних сортів, різнома­нітні за формою, розмірами і кольором.
Ядра фундука і волоського горіха поділяють на вищий і 1-й га­тунки, а солодкого мигдалю — на виший, 1-й і 2-й гатунки залежно від маси, кольору, смаку, запаху, наявності сторонніх домішок.
Зберігають горіхи при температурі 15°С і відносній вологості повітря 70 % до 10 днів.
Мак використовується для приготування виробів з дріжджового тіста для посипки, для начинок.
Якщо мак забруднений піском, то його промивають у теплій воді і занурюють у цукровий сироп. При цьому пісок осідає на дно, а мак спливає. При подальшому використанні сироп фільтрують і додають при замішуванні тіста. 

Веб-довідник "Майстер-кондитер" Template by Ipietoon Cute Blog Design and Homestay Bukit Gambang

Blogger Templates